23.6 - 25.6. Jakub mówi :
Nasze pierwsze wakacje z kamperem w Tiché Peřeji wypadły świetnie i na pewno nie byliśmy tu po raz ostatni.
Teren jest bardzo dobrze utrzymany, utwardzone drogi to duży plus, a możliwość wyboru spośród trzech miejsc postojowych bardzo nam odpowiadała. Wieczorem miło nas zaskoczyła mnogość świetlików, a w okolicy było pod dostatkiem gałązek i drobnego drewna do pieczenia.
Tylko kilka drobnych uwag, które mogą okazać się przydatne dla kolejnych gości.
W okolicy praktycznie nie ma zasięgu komórkowego, więc nie udało nam się dokonać płatności QR na miejscu. Dlatego sfotografowaliśmy kody płatności i zapłaciliśmy dopiero podczas wycieczki, gdzie był dostępny sygnał. Wieczorem okazało się, że brakuje nam musztardy, ale uratował nas minimarket przy studni – niesamowity.
A tabliczki z propozycjami wycieczek są również świetne.
Kiedy następnym razem weźmiemy rowery, nie może zabraknąć wycieczki rowerowej!
Wyjazd z posesji wymaga zwiększonej ostrożności, zwłaszcza przy skręcaniu w kierunku Český Dub. Widoczność nie jest idealna, a po drodze przejeżdżają ciężarówki i motocykliści. Lepiej jest wyjechać nieco szybciej, najlepiej zjechać na przeciwległą stronę aż do krawędzi pasa ruchu w przeciwnym kierunku – znajduje się tam kolejna droga dojazdowa, przy której można się zatrzymać.
Jedyną bardziej znaczącą wadą był częsty ruch motocykli, które przejeżdżały obok posesji nawet po godzinie 22:00, co może być uciążliwe dla osób wrażliwych na hałas. Nam jednak to nie przeszkadzało. Bardzo fajna była na przykład możliwość zabrania pamiątki z toalety w postaci naklejki i breloczka (za które wrzucaliśmy symboliczne 50 do skarbonki) :) Podobało nam się zaufanie właścicieli w kwestii płatności za drewno, które kosztuje 170,- oraz minimarket z napojami, artykułami spożywczymi i innymi niezbędnymi rzeczami na kemping. Z przejrzystym cennikiem i rozsądnymi cenami. Świetnie przemyślane.
Przed przyjazdem otrzymaliśmy od właścicieli SMS-a ze wszystkimi informacjami i kodami potrzebnymi na miejscu do otwarcia różnych części terenu. Komunikacja była świetna.
Ogólnie bardzo nam się pobyt podobał, doceniamy spokojną okolicę, dbałość o teren oraz miłą atmosferę. Chętnie tu wrócimy w przyszłości.